Witamy

Go to top
This page is a translated version of the page Welcome and the translation is 82% complete.
Outdated translations are marked like this.

Przesłanie od Gianni Frisardi, prezesa The Charity
Drodzy przyjaciele,

Gianni Frisardi.jpg

witam serdecznie w projekcie Masticationpedia i jego wiki.

Strona ta jest narzędziem komunikacji, a jednocześnie miejscem współpracy osób zainteresowanych badaniem możliwych ewolucji medycyny, w szczególności „Stomatologii”, iz tego powodu jest wysoce interaktywną stroną; a "wiki"[1], w rzeczywistości przez wyraźny wybór.

Jest to wiki the Charity, brytyjskiej organizacji prawniczej typu non-profit, której celem jest kultywowanie studiów i spostrzeżeń dotyczących dyscyplin medycznych w dziedzinie żucia („żucie” w języku angielskim i literaturze naukowej, stąd imię).

Aby wyjaśnić dlaczego Masticationpedia i w jakim celu mogłaby odpowiedzieć, moglibyśmy zacząć od punktu filozofii nauki, pamiętając, że nie zawsze w historii ludzkości istniały jednoznacznie pewne odpowiedzi, ponieważ odpowiedź może być spójny dziś i niespójny jutro; i wzajemnie. Sokrates, prawdopodobnie pierwszy, który zainteresował się gnoseologią, powiedział, że istotna jest intuicja, a wraz z nią pogoń za postępem wiedzy poprzez dyskusję.

Masticationpedia w tym sensie jest zasadniczo, używając słów Feyerabenda, „procesem anarchistycznym”[2] w którym koledzy, naukowcy i badacze przekazują część swojej wiedzy z zakresu neuronauki narządu żucia i rehabilitacji jamy ustnej; jest to forma dawania, główny ruch projektu. Jednocześnie proces ten wdraża postęp w naukach podstawowych, ponieważ nie jest zaangażowany w osiągnięcie wcześniej określonych strategicznych celów redakcyjnych, takich jak „otwarty dostęp”, ani do niespecyficznych wag naukowych, takich jak „czynnik wpływu”[3].

Dlatego też zasadą tej inicjatywy jest uświadomienie współpracownikom, by docenili dar inteligencji jako „proces empatyczny”, w którym wszyscy rozpoznają się nawzajem, ponieważ postęp nauki gwałtownie rośnie tylko dzięki „innowacjom paradygmatycznym”, typowym dla człowieka. genialny i absolutnie nieporównywalny z „Przyrostowymi Innowacjami”.

Chciałbym, aby treści, które tutaj prezentujemy i produkujemy, były jasne i zrozumiałe dla wszystkich, a zwłaszcza dla pacjentów; niestety nie zawsze da się uprościć, tematy, którymi się zajmujemy, są złożone i wysoce wyspecjalizowane, a przede wszystkim mamy do czynienia z nimi, a co za tym idzie, rozmawiamy o nich językiem naukowym. Mam nadzieję, że nie jest to traktowane jako wykluczenie, bo cel projektu jest odwrotny; ale chciałbym z góry podziękować wszystkim, którzy będą współpracować w celu wyjaśnienia najtrudniejszych kroków i pomogą nam w udzieleniu odpowiedzi, których z przyjemnością udzielimy. Projekt dedykowany pacjentom, to niezmienna podstawa wszystkiego, co tu przeczytasz.

Z poważaniem

Firma Gianni.jpg

References

  1. „Wiki”, zgodnie z definicją Wikipedii, to «witryna internetowa z bazą wiedzy, na której użytkownicy wspólnie modyfikują i strukturyzują zawartość bezpośrednio z przeglądarka internetowa"
  2. Mówimy o „anarchizmie epistemologicznym” w sensie, który rozumiał Feyerabend, autor anarchistycznej teorii wiedzy; widzieć Tilocca Piera, «L'anarchismo epistemologico di P.K. Feyerabend», 2005 – in «XÁOS. Giornale di confine Anno IV, N.1 Marzo -Giugno 2005/2006». 
  3. Widzieć The Guardian, Nobel winner declares boycott of top science journals (interview: Randy Schekman), and Fulci Roberta, «Una wikireview per gli articoli scientifici», in Le Scienze, Scientific American, 2012». 
Wiki.png